Pamiatka

Zrúcanina gotického hradu Divín

História hradu Divín siaha až do prelomu 12. a 13. storočia, kedy bol postavený, aby chránil dôležitú cestu k stredoslovenským banským mestám.

Kliknite pre viac informácií

Pamiatka

Kostol

Medzi významné pamiatky patrí rímskokatolícky kostol postavený v roku 1755. Jeho patrónom je Sv. František z Asisi. Kostol bol v roku 1880 zasiahnutý bleskom, ale žiadne vážne poškodenia nenastali. V roku 1994 bola zahájená generálna oprava kostola.

Pamiatka

Kaplnka

Bola postavená v roku 1750.Táto ľudovo zvaná „Káplonka ne rebníku“ sa nachádza smerom k vápencovému lomu pri prameni Pod káplonkou.

História

Kaštieľ v Divíne

V strede obce Divín, priamo pod divínskym hradným vrchom, stojí renesančný kaštieľ, ktorý v druhej polovici 17. storočia dal postaviť Imrich III. Balassa. Kaštieľ bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Kliknite pre viac informácií

História

Jaskyňa Mara medvedia

Ak sa vyberiete do Divína, odporúčame vám navštíviť aj jaskyňu Mara medvedia. K jaskyni sa dostanete z asfaltovej cesty Divín - Tuhár na juhozápadnom konci obce Divín. Od cesty pokračujte doľava pešo po chrbte vápencového pahorku. Otvor jaskyne sa nachádza pod neveľkým skalným bralom pod vrcholom kopca Dúpa. Verejnosti je voľne prístupná.

Kliknite pre viac informácií

Kúpalisko

Rekreačná oblasť Ružiná

Vodná nádrž Ružinská priehrada je obľúbenou letnou, ale i zimnou destináciou. Je rajom pre rekreantov a rybárov, v zime pre korčuliarov.

Kliknite pre viac informácií